Brněnské kávové zázraky. 3 úspěšné projekty mladých podnikatelů.

Monogram krále baristiky Adama Neubauera
 Byl na studijním pobytu v Londýně, kávu nepil a potřeboval brigádu. Našel ji v kavárně, která ho svou kulturou očarovala tak moc, že se za nějaký čas (už jako několikanásobný vítěz baristických soutěží) rozhodl otevřít si svou vlastní. Žil tenkrát v Praze, místo pro svůj vysněný podnik však od počátku hledal v Brně – připadalo mu pro kavárnu útulnější a klidnější než rušné hlavní město. Espresso Bar Monogram dýchá poctivostí a laskavou atmosférou, místní i zahraniční návštěvníci se na Facebooku předhání v nadšených recenzích. Kromě posezení u výborné kávy nabízí ve své kavárně Adam Neubauer i baristické kurzy. Vždyť kdo by nechtěl být vyškolen přímo od mistra České republiky?kavárna pohled shora
Oceněný filantrop Libor Hoření
Pro trochu netradiční způsob podnikání v oblasti kávy se rozhodl mladý zakladatel úspěšného serveru Toprecepty.cz Vydělané peníze místo do soukromého tryskáče vložil do dobrých skutků – na Zelném trhu v Brně před dvěma lety otevřel stánek s kávou, kterou si mohli lidé dát zcela zdarma, když se zároveň zavázali udělat něco nezištného pro druhé. Příjemným způsobem tak inspiroval lidi, aby byli k sobě navzájem laskavější. Snad se mu to podařilo. Každopádně si Liborova obdivuhodného podniku všimli i v Praze – nadace Karla Janečka ho vyznamenala jako svého Laskavce.
Adrian Drozdek a jeho kavárenská aplikace
Teprve osmnáctiletý student střední školy rozjel úspěšný startup DejKafe. Funguje na principu paušálu, který si uživatel měsíčně zaplatí a může pak dostat kávu ve vybraných kavárnách třeba jen za 13 korun. Milovníci kávy za svůj požitek výrazně ušetří a kavárny mají možnost přitáhnout i zákazníka, který by normálně nepřišel. Přestože Adrian na začátku nepůsobil svým věkem na majitele podniků moc důvěryhodně, počet prvotřídních kaváren v aplikaci stále roste – kromě Brna i v Praze a Olomouci – stejně jako počet jejich nadšených zákazníků.Brno Husova ul.
 
Jestli máte v hlavě dobrý podnikatelský plán, ale stále si nejste jistí, vydejte se do Brna – nejen tito tři mladí muži ocenili jeho otevřenou atmosféru díky které se místní žádných nezvyklých novinek nebojí. A pokud nepijete kávu, moravská metropole vás to rychle naučí.