Tipy jak levně cestovat do New Yorku

Kdo by nechtěl strávit pár dní v této světově proslulé metropoli? New York se řadí na špičku nejvíce navštěvovaných měst světa a není se čemu divit! Město se pyšní naprosto ikonickou architekturou, známými restauracemi a rovněž zajímavými historickými místy. Milióny turistů z celého světe denně toto město navštěvují a obdivují jeho dominanty.

 

Pobyt v New Yorku se rozhodně vyplatí na minimálně deset dní. Za tuto dobu stihnete navštívit hlavní turistické atrakce města, ale rovněž vychutnat jedinečnou a nezapomenutelnou atmosféru, jež tato metropole oplývá.

New York v noci

Letecká sezóna

Do tohoto města je od března do září letecká sezóna, kdy létá pravidelná linka přímo z Prahy bez přestupu. Je však třeba mít na paměti, že tyto lety bývají někdy výrazně dražší než mimo sezónu. Jestliže tedy chcete ušetřit a zakoupit nejlevnější letenky, pak je vhodné vydat se na cestu například v listopadu či prosinci. Koneckonců na návštěvu New Yorku je vždy vhodná doba, jelikož v každém ročním období i za každého počasí je zde rozhodně co dělat a nudit se určitě nebudete.

 

Vyplatí se ubytování na Manhattanu?

Ceny hotelů se zde mohou vyšplhat opravdu vysoko. New York obecně patří k nejdražším místům světa, proto je vhodné ubytování vybírat s dostatečným předstihem. Mějte na paměti, že hotely v centru a hlavně na Manhattanu jsou o mnoho dražší než v ostatních částech města. Jestliže chcete ušetřit poohlédněte se po ubytování například v Brooklynu, což je velice zajímavá část New Yorku.

Další nevýhodou bydlení na Manhattanu je velikost pokojů. V NYC je obecně velmi málo místa, proto jsou zde prostory k bydlení a také ubytování extrémně malé a stísněné.

 

Vstupenky si rezervujte dopředu

Socha Svobody

 

Pokud chcete navštívit Sochu Svobody či The Top of The Rock určitě si lístky zakupte dopředu a nikoli až na místě. Ceny lístků přímo u turistických atrakcí bývají mnohdy o hodně vyšší. Další nevýhodou jsou nekonečně dlouhé fronty, který byste museli vystát.