Adopce nového člena rodiny

Přemýšlíte už delší dobu o tom, že byste si mohli pořídit nového kamaráda do rodiny, ale stále váháte, zda je to dobrý krok? Každý už ví, že adoptovat si psa nebo kočku z útulku je moc hezký čin, ale málokdo si uvědomuje, kolik zodpovědnosti to s sebou vlastně nese. Pokud jste tedy na vážkách, zkuste si nejprve uvědomit, že zvířátko se o útulku mohlo dostat z hodně ošklivých důvodů. Ač může být těžké to slyšet, mohl být daný pes nebo kočka zanedbaný, týraný. Samozřejmě, že někteří mazlíčci se do útulku dostali, protože na ně neměli bývalí majitelé čas, ztratili se nebo je jako malé někdo našel a do útulku odnesl.
vystrašený pes
Štěňata a koťata, jak by se dalo předpokládat, najdou domov obvykle rychle, zato starší mazlíčci to mají těžší. Málokdo je připraven vzít si domů psa, který se bojí lidí kvůli bývalým zkušenostem nebo kočku, které chybí noha.  Jenže kdo jiný než my jim může pomoci?
bojácná kočka
Zkuste popřemýšlet nad adopcí staršího zvířátka. Rozhodně to bude dobrodružství a něco nového do vašeho života. Jen si představte, jak moc zvířeti z útulku můžete pomoci tím, že mu dáte domov, péči a hlavně lásku, která mu v minulosti nebyla dopřávána. A ten nekrásnější pocit se dostaví, jakmile k vám váš zvířecí kamarád najde cestu a začne vám lásku rovnoměrně nebo dokonce i mnohem více vracet. To rozhodně stojí za to.
Samozřejmě, že to všechno nese obrovskou zodpovědnost. Pokud se na to všechno ještě necítíte, rozhodně netlačte na pilu. Pro začátek je nejlepší se do útulku několikrát zastavit a seznámit se s vaším vyvoleným mazlíčkem. V útulku by neměl být problém s tím, že zvíře několikrát navštívíte. A pokud chcete udělat radost všem, kupte třeba balení granulí, které zvířata potěší.
dlouhosrstý retrívr
Jakmile se s kočkou nebo psem kterého chcete, seznámíte, proberte celou situaci s majitelem útulku, který je určitě seznámen se situací všech obyvatelů útulku, a zjistěte, co nejvíce informací, co můžete. Poté pořádně zvažte své možnosti, zda máte času, peněz a odhodlání na to adoptovat a jakmile bude vše připraveno, můžete si nového člena rodiny konečně adoptovat.