Jak funguje YouTube video downloader


Asi není třeba říkat, že webové stránky, kde můžeme sledovat zdarma amatérská i profesionální videa, patří k těm nejoblíbenějším. Nejznámější z nich je nepochybně web YouTube, kde najdeme miliony videí na kterékoliv téma, které nás jen napadne, avšak existuje i mnoho dalších.

V souvislosti s těmito weby jste možná i vy zaslechli výrazy jako YouTube video downloader Stahujvidea.cz. A jelikož zdaleka ne všichni lidé u nás ovládají angličtinu, najdou se i takoví, kteří nemají představu, o co se vlastně jedná. Přitom vysvětlení je poměrně jednoduché.

video3

V podstatě jde o program, který nám umožní stáhnout z webové stránky YouTube video v předem zvoleném formátu. To je samozřejmě velmi výhodné, neboť se pak nemusíme bát, že bude smazáno, ať už svým autorem či serverem samotným, a navíc si jej můžeme pustit kdekoliv, i tam, kde nemáme připojení k internetu.

Samozřejmě se zde nabízí otázka, zda je takovýto postup legální. Koneckonců, i na tato amatérská videa se vztahují autorská práva. V tomto případě se však není potřeba obávat, neboť zákon umožňuje si jej stáhnout pro svou potřebu. Pokud jej tedy nebudeme vydávat za vlastní, případně nebudeme pořádat veřejná, a navíc ještě placená, promítání, pak se do konfliktu se zákonem v tomto případě nedostaneme.

video4

Samozřejmě nás může také zajímat, jak tyto programy vlastně fungují. Vysvětlení je zde poměrně jednoduché – ze zadané internetové stránky extrahují daný video a audio soubor, který následně převedou do zvoleného formátu. Nejčastěji se používá například.avi či mp4, avšak možností je samozřejmě mnohem více.

Je tedy jasné, že by byla poměrně velká škoda těchto programů nevyužít. Koneckonců, nikdy nevíme, kdy bude naše oblíbené video smazáno. Navíc nám jejich stažení umožní jej následně upravit tak, což je vhodné pro mnohé kreativní typy.

Proto není v tomto případě potřeba váhat. Věřte, že v tomto případě výhody značně převáží, pokud stahovací program vyberete dobře. S výsledkem budete určitě spokojeni.