Jednoduše ho unavte

Některé děti jsou klidnější, jiné jsou v pohybu celý den a ne a ne se posadit. Nenalákáte ho ani na pohádku, pořád musí něco dělat. Jediné u čeho vydrží sedět je počítač, tablet nebo mobil, což samozdřejmě nechceme a nelíbí se nám to. Večer nechce jít spát, z postýlky vám utíká a vy už nevíte jak svého malého drobečka unavit aby alespoň večer lehl do postýlky a klidně spal. Nemusí mu nutně být diagnostikována hyperaktivita, ale vy to tak vlastně vidíte, protože je k nezastavení.
nadšené děti
Některé děti jsou zkrátka živější. A na nás rodičích je, abychom jim umožnili se pořádně vyřádit, tak jak potřebují, ale my se z toho za chvíli nezbláznili. I rodiče potřebují chvíli klidu a neustálé běhání za dítětem a hlídání ho je únavné. Když běžné hry nestačí, zkuste uvažovat o tom, že ho přihlásíte na nějaký sport. Tam bude mít možnost se vyřádit a vyblbnout s kamarády a hlídat ho bude vedoucí kroužku nebo trenér, takže vy budete mít možnost na chvíli vydechnout. Uvidíte, že večer váš malý andílek s růžky na hlavě usne zase jako miminko.

Jaký sport vybrat

Když budete sport vybírat, berte v potaz, co by vaše dítě mohlo bavit, u čeho by vydrželo. Na co by asi mohlo mít talent. Také zvažte náročnost aktivity. Tak aby potomek mohl stíhat také například školu. A v neposlední řadě finanční náročnost. Některé sporty jsou finančně dost nákladné, a pokud dítěti půjde a bude u něj chtít zůstat dlouhodobě, byla by škoda ho pak muset ukončit kvůli penězům. Takže například, pokud má zájem o hokej, zkuste ho přihlásit na hokejbal nebo florbal. Sporty jsou to dost podobné, ale mít doma malého hokejistu se vám hodně prodraží. Dítě tak případně nebude později zklamané.
míč na fotbal
Je dobré vhodný sport vybírat společně a zeptat se potomka na jeho názor co by ho bavilo. Anebo to můžete i odhadnout z toho, co ho nejvíce baví. Sportů a kroužků pro děti je spousta, ale ne v každém městě jsou k dispozici. Zjistěte si proto také, jaké možnosti jsou ve vašem městě a okolí.