Konečně žárovka, o kterou se nespálíte

Inu, stalo se. Nakonec to je stejně Vaše vina, že jste ještě nepřešel na led žárovky mr16! Kdybyste se víc zajímal o novinky ve světě světelných zdrojů, nemusel byste nyní peskovat svou ženu za to, co se nechtěně přihodilo!

Co se vlastně tak tragického událo?

  • Jako vždycky si občas Vaše žena nechává nabíjet mobilní telefon přes noc u postele na nočním stolku. Zcela běžný postup v každé běžné rodině.
  • To, že se zcela náhodně kabel od mobilního telefonu nějak zašmodrchal přes obyčejnou žárovku v lampičce? To se stát může.
  • A že byla zrovna rozsvícená, protože jste si chtěli ještě přečíst posledních pár stránek z oblíbené knihy? To je také normální a běžné.
  • Že žárovka vydávala teplo? Že se kabel začal škvařit, jako když na pánvi vyrábíte škvarky? Kdo to má tušit?

modré světlo

A co se stalo? Vůbec nic! Ložnici jste museli vyvětrat a mobilní telefon jste napojili na kabel náhradní. A Vy z toho děláte událost století!

Můžete za to stejně Vy. Kdybyste už dávno vyměnil obyčejné žárovky za led žárovky mr16, které nevydávají žádné teplo, nic z toho by se nestalo.

trosky světla

Kromě toho svítí báječně, když zvolíte potřebné lumeny. Barvu světla si určíte podle kelvinů. A nakonec ještě uspoříte, protože led žárovky mr16 nahrazují plno wattů z obyčejné žárovky za podstatně menší počet. Spotřeba elektrické energie je tudíž minimální.