Ložnice snů

Budíte e ráno bez energie a jenom odpočítáváte hodiny do chvíle, kdy si budete moci zase lehnout do postele a ponořit se do říše snů? Mějte se na pozoru, s největší pravděpodobností je ve vaší ložnici něco, co vám zabraňuje se dobře vyspat. Faktorů, které ovlivňují spánek, je celá řada a jen málokdo si uvědomuje, jak je pro nás kvalita a délka spánku velmi podstatná. Špatná matrace nebo okno do rušné ulice, ale i příliš nábytku nebo špatné barevné ladění ložnice, příčin může být celá řada. Pojďme se společně zaměřit na ty nejčastější faktory, které můžou náš spánek ovlivnit.

  • Kvalitní nábytek

Postel s kvalitní a pohodlnou matrací je zkrátka základ, bez kterého se snad nedá pohodlně vyspat. Naštěstí už nežijeme v dobách socialismu, kdy jsme měli na výběr ze dvou druhů matrací, z nich obě patřily mez nedostatkové zboží. Je i v našem zájmu si nechat v obchodě poradit a odcházet s pocit, že pro svá záda konečně něco uděláme. Postel, ideálně z masivu, je kousek, který nám vydrží v ložnici dlouhá léta a nemělo by se na něm tak šetřit. Pokud si takovou postel pořídíte třeba ve třiceti, s největší pravděpodobností vás přežije.

kvalitní postel

Ložnice se mnohdy potýkají s nedostatkem místa a tento problém řeší každý po svém. Pokud ložnice úzce nesousedí s prostornou šatnou, je více než vhodné do ložnice pořídit dostatečně velkou šatní skříň pro oba nocležníky. V takovém případě se vyplatí vestavěné skříně, které jsou vyrobeny na míru a oproti typizovaným truhlářským výrobkům se dokáží vtěsnat prakticky kdekoliv. Tmavý kout nebo prostor pod šikmým stropem se může v tu tánu proměnit na šikovný úložný prostor na oblečení a další nezbytnosti.

malé svíčky

Dekorace

Svíčky, aromalampy a lucerničky dokáží v každém interiéru navodit tu správnou atmosféru. Nejsou nikterak drahé a svou službu mnohdy provedou lépe než obrazy za statisíce.