Para ořechy: zdravé pochutnání

Para ořechy jsou mezi milovníky oříšků stále populárnější. Kromě skvělé chuti nabízí konzumentům i látky podporující lidské zdraví a dlouhý věk.

Jako první je třeba zmínit obsah selenu, který lidské tělo potřebuje a není moc potravin, ze kterých ho může přirozenou cestou získat.

Selen je výrazným pomocníkem, který zpomaluje stárnutí buněk, a tedy stárnutí lidského organismu. Je také velice prospěšný pro správnou výživu pokožky, která je s dostatkem selenu elastičtější a jemnější. Může výrazně pomáhat k léčení vleklých kožních onemocnění.

para

Selen se doporučuje také lidem s nadváhou, kteří se rozhodnou držet dietu. Ořechy s obsahem selenu by měli konzumovat muži pro posílení plodnosti a ženy kvůli hormonální rovnováze, která je díky často narušená.

Para ořechy jsou také zdrojem zdraví prospěšných tuků, antioxidantů. Jsou plné vitamínů a minerálů a jako všechny ořechy, je také zdrojem vlákniny. Nejen že podporuje trávení, ale i další proces ve střevech.

Pokud vezměte tyto ořechy pod drobnohled, najdete v obsahu i hořčík, měď, fosfor, mangan, zinek, vápník, draslík a železo. Jsou také zdrojem vitamínu E.

Tuky obsažené v oříšcích pomáhají snižovat hladinu škodlivého cholesterolu.

Díky velkému obsahu vlákniny jde o potravinu, díky které lze velice rychle vyvolat https://www.linguee.com/czech-english/translation/vyvolat.html pocit sytosti, což může být pomocný postup při dietách.

V pouhých 100 g ořechů poskytujete tělu doporučenou denní dávku selenu. S konzumací se to nemá přehánět a mnohem více prospějete tělu, pokud si uděláte pestřejší jídelníček a budete druhy oříšku střídat a kombinovat je se semínky. Moc oříšku může vyvolat u citlivých jedinců průjem, pachuť v ústech a nevolnost.

para1

Pokud si kupujete oříšky, berte v potaz i fakt, že jsou velmi náchylné ke žluknutí, díky obsaženým olejům. Proto je zásadní zvolit si pro nákup osvědčeného prodejce a volit produkt v bio kvalitě. Oříšek by měl mít pevnou strukturu, při rozkousání by měla jeho chuť být mírně krémová a neměl by nepříjemně zapáchat. Skladují se na chladném a suchém místě, kam se nedostanou přímé sluneční paprsky a vlhkost.