Skončeme s ničením Země


I vy už jste určitě někdy slyšeli varovná slova o tom, jak se nám zhoršuje životní prostředí. Většinou v souvislosti s počínáním si nás lidí. Ano, jsme to my, kdo ničíme sobě i ostatním živým tvorům prostředí, ve kterém všichni žijeme. A ve kterém taky musíme žít, jelikož to jinde zkrátka nejde.

Některé škody páchat asi musíme. Chceme přece žít, a jsou okolnosti, které nám prospívají a okolí škodí, ale které nemůžeme postrádat. Jenže daleko víc škod vzniká, i když by vznikat nemusely. Od chvil, kdy se přišlo na to, jak škodíme, už se přece našlo i dost způsobů, jak škody, které pácháme, eliminovat nebo aspoň omezit. A je jenom na nás lidech, jestli si budeme počínat rozumně nebo ne.

solární články

Není divné, že spotřebováváme třeba energii. Tu potřebujeme. Ale je smutné, když jí spotřebováváme moc a když ji získáváme zbytečně z neekologických zdrojů. Dřív to sice jinak nešlo a tak musíme naše předky trochu omluvit, ale dneska už to jde. A kdo dneska ničí přírodu jenom kvůli energii, která by se dala získat i jinak, je ostuda, který by se nad sebou měl zamyslet.

Dneska přece nepotřebujeme uhelné elektrárny. A když na to přijde, asi by se dalo obejít i bez spousty jiných elektráren, které se podílejí na ničení světa. Spousta z nás by se bez takové energie obešla, kdyby se víc využívaly solární panely. Ty nám nabízí a dodává fotovoltaika brno a kdo je má a používá, ten šetří naší přírodu. Bez které nemůžeme žít a vymřeme, jakmile si ji svým hloupým počínáním zničíme.

panely a kytka

A kromě toho, že fotovoltaika šetří životní prostředí, je tu ještě jedna výhoda. A to cena elektřiny. I když nám ji velcí dodavatelé zdražují, ti, kdo mají solární panely, jí mají pořád stejně drahou. Zadarmo. Slunce přece svítí taky zadarmo. A kdo by hlavně dneska nechtěl ušetřit? Když je všechno drahé, proč přeplácet zrovna energetiky, když to jde i jinak?