Vápník a jaké jsou jeho nejlepší zdroje


Vápník je látka, která je pro fungování našeho těla opravdu velice důležitá. Při jeho nedostatku se mohou objevit opravdu nepříjemné zdravotní problémy. Kromě toho,
že podporuje naše kosti má ale také i jiné životně důležité funkce.
Díky nedostatku vápníku se vám může stát, že se u vás mohou začít vyskytovat zubní kazy, zvýšená nervozita nebo také až křečovité bolesti, které opravdu nejsou pro nikoho z nás vůbec příjemné. Pokud nechcete užívat různé doplňky, ve kterých je vápník obsažen, pak je opravdu důležité konzumovat potraviny, které mají nějaký ten obsah vápníku.
mléko a müsli
Mnoho lidí nemá rádo brokolici. Možná vás ale překvapí, že obsahuje opravdu velké množství vápníku a nejen to. Dokonce má také velký obsah vitamínu C.
Nebo co třeba kapusta? U té se také ve velkém množství objevuje vápník. Je ale důležité
ji nekonzumovat syrovou a ale alespoň lehce ji před podáváním provařit. Uvidíte, že bude chutnat o dost lépe.
A co takhle pomeranče? Všichni z nás vědí, že mají velký obsah vitamínu C, ale naopak málo kdo ví, že jsou opravdu hodně zdravé a mají v sobě i nějaké to procento vápníku.
Napadlo by vás někdy, že i v mandlích naleznete až 75 miligramu vápníku? I to je pro vás přínosem vápníku. Často se o nich říká, že se jedná o nejzdravější ořechy vůbec. Za plus lze považovat i to, že snižují hladinu cholesterolu, což někteří z nás jistě ocení.
ořechy v misce
Moc lidí neví, že opravdu velký obsah vápníku je obsažen v mléčných výrobcích. Taková sklenice mléka, jogurt nebo kus sýra vám opravdu dodají dostatečné množství této látky.
Může se ale stát, že pokud máte dostatečný příjem vápníku, můžete jej mít v těle stále málo. Mohou za to některé faktory, ke kterým se řadí například stres, nadměrné pití alkoholu, různé druhy léků apod. Jestliže si chcete udržet hladinu vápníku, pak se rozhodně těmto faktorům vyhýbejte.