Výdobytek techniky

Pamatujete si na tu dobu, když je vznikl walkmana disk Mascman? To byly v té době takové výdobytky techniky, který chtěl opravdu každý. Já jsem nebyla výjimkou. A to ani můj bratr a sestra. My jako děti jsme taky chtěly mít každý vlastní discman anebo walkman. Tak jsme řekly rodičům, že bychom si tohle přály. A jenomže jsem ještě netušil to, že nám tohle rodiče vůbec nedovolí. Prý je to hodně drahé. Víte, moji rodiče měli opravdu takovou práci, kde jsi nevydělávali velké peníze. Takže bylo logické, že nemohli každému svému dítěti pořídit discman. Nakonec řekli, že pořídí discman, ale bude pouze dohromady nás všech tří děti. A tohle jsme ale jako my děti vůbec nechtěly slyšet. Protože jak si budeme půlit, tak populární discman, když já ho budu chtít mít s kamarádkami, zatímco bratr z kamarády a zatímco naše nejmladší sestra ho bude chtít mít doma a poslouchat si pohádky ty nebo písničky? Tohle opravdu velké dilema, které by mělo brát v potaz opravdu každé rodičovství. Každý rodič by měl vědět, že ne každé dítě se chce půlit nějakou věc.

Pamatujete retro sluchátka?

Sice ano, beru taky fakt, že tolerance taky půjčování věcí opravdu pěkná věc, ale nechtějte po dítěti, že když někdo z jejich kamarádů má něco, něco vlastní, tak to dítě bude chtít taky nějakou věc vlastnit. A v tomto případě to bude výdobytek moderní techniky a to discman anebo walkman. Já jsem bohužel neměla ani jedno. A první discman jsem si pořídila asi až deseti letech.

Discman byl populární.

To už jsem si nasbírala peníze, kdy jsem slavila své desáté narozeniny. Pořídila jsem ho takový nejlevnější discman, který byl levný. Byla jsem ale i tak za to ráda, protože alespoň jsem s kamarádkou už mohla poslouchat různé písničky na discmanu a ne se spoléhat pouze na to, v jaký den vyjde na mě, že si mohu půjčit už domácí discman. Samozřejmě, že bratr byl naštvaný za to, že mám svůj vlastní stroj. Jenomže mu to máma s tátou museli vysvětlit, že jsem si to pořídila vlastně za svoje peníze k narozeninám. Petr tedy musel být ticho, i když mi to stále mrzelo, že ani bratr nemá vlastní výdobytek techniky a sestra taky, ale nedalo se opravdu nic dělat.