Zařaďte do jídelníčku proteiny

Vysokoproteinová dieta nebo-li ketodieta není žádnou novinkou. K redukci váhy se používala již dříve. Ketodieta funguje na bázi omezení sacharidů v jídelníčku na minimum. Je proteinová dieta vhodná pro všechny?

Zdravý člověk může bez obav proteinovou dietu držet. Přesto je vhodné dietu dodržovat nejdéle po dobu tří měsíců. Pokud máte nějaký zdravotní problém a nejste si jisti, že je pro vás dieta vhodná, konzultujte problém raději se svým lékařem, který zváží možné kontraindikace. Proteinovou dietu mohou požívat i osoby s alergií na lepek. Většina produktů je bezlepková. Některé produkty jsou vhodné i pro vegetariány a vegany. Základem je dodržet vyvážený poměr živočišných a rostlinných bílkovin.

losos

Než začnete s proteinovou dietou nechte si poradit nebo sestavit dietní plán od odborníka. Stravovací plán vám sestaví podle toho, kolik kilogramů chcete zhubnout nebo jestli chcete pouze upravit jídelníček. Hubnutí bude probíhat podle tří kroků. Bude nutné, abyste se naučili pravidelně jíst. Stejně jako u ostatních diet je nutností pohyb. K úspěšnějšímu hubnutí přispívá také psychická pohoda.

zelenina

Při dietě je nutné dodržet všechny tři kroky. V prvním kroku bude úbytek váhy díky nastartovanému metabolizmu nejrazantnější, druhý a třetí krok bude váhu stabilizovat. Důležitým faktorem je dodržování dostatečného pitného režimu, který vám pomůže odplavit z těla škodlivé látky. Pitný režim napomůže vstřebávání živin i k lepšímu vzhledu pokožky. Zapomeňte na alkohol. Do jídelníčku budete zařazovat proteinové nápoje, které můžete libovolně kombinovat s proteinovými jídly.

Nečekejte od odborníka, že vám sdělí kolik kilogramů zhubnete. Každé tělo reaguje na dietu jinak. I optimální hmotnost se bude u každého člověka lišit. Váhu ovlivňuje mnoho faktorů a záleží zcela na vás, jak se s tím poperete.