Definují maminky a tatínkové rodičovství odlišně?

Popisoval svůj typický den doma, jízdu autem do školy, maratónský nákupní běh, vyzvednutí ve škole, rychlé vaření a rychlé večeře a úprk na taneční hodiny a zpět. Dnešní rutina před spaním, kdy hodiny ubíhají kolem 20:00 a vy tak zoufale chcete, aby to děti v posteli se zhasnutými světly udělaly znovu zítra. Můj manžel to všechno může dělat podle přísného plánu „každá minuta se počítá“.

Ve své matematické mysli scvrkl každou činnost na rovnici sekund a minut a jde od A do B do C, zatímco v sobě odpočítává. PÁNI!!!!

m

Na druhou stranu jsem klidnější. Mám rozvrh a vážím si toho. Dávám čas na diskusi a čas na zpomalení, protože někdy děti potřebují pomoc dostat se ze dveří nebo se dostat do dveří. Méně se řídím časem na hodinách a více denním rytmem. Pořád dělám věci včas.

Rozdíl v zobrazení

Toto zjištění mě zastavilo uprostřed konverzace. Opravdu mě překvapilo a zaujalo, když jsem si všiml tohoto rozdílu mezi námi. Cítí tedy, že jeho práce je starat se o děti. Cítí stejný tlak, aby vykonával domácí práce a dostal děti na místa včas, jako by dodržoval pracovní termíny a aby jeho pokrok vyhodnotil šéf! Pohybuje se po domě se stejnou energií, rychlostí a odhodláním jako někdo s jiným a velkým záměrem…

m

Ale já vlastně vůbec ne… Jak je to možné?

Co pro mě znamená rodičovství?.

Rodičovství je podle mě způsob života a každý ho vlastně vnímá z jiného úhlu pohledu… Rozhodla jsem se být rodičem. Měla jsem štěstí, požehnání. Udělala jsem to v očekávání, že přinesu oběti. Jsem od přírody pečující člověk a cítím, že je důležité v první řadě pomáhat druhým. Rodičovství je pro mě zábava a dává mi pocit hrdosti, radosti a přemýšlení o budoucnosti.

Zatímco moje bezstarostná povaha vyzařuje pozitivitu, velkou radost a vášeň, je snadné vidět, jak ostatní mohou být přemoženi.