Jak si udržet dobrou náladu

V dnešní rozdivočelé době plné různých nástrah je velmi těžké udržet si náladu na úrovni alespoň takové, abychom nepropadali depresím a skepsi. Pojďme si tu některé důležité body ke zlepšení nálady připomenout.

Dobří přátelé – mít kolem sebe někoho srdečného, na koho je spolehnutí, a s kým se můžeme pobavit o vážných věcech i těch humorných, je nejdůležitější, na co v životě sázet. Dobrý a věrný přítel se nedá ani koupit, ani vyvážit miliardami dolarů. Snažte se ze všech sil někoho takového najít a hlavně si jej udržet. Aneb, jak zpívá Petr Rezek, „pevné přátelství může být někdy víc, než láska“.

trampolína s ochrannou sítí

Pozitivní myšlení – negativní myšlenky zahazujte do koše (v přeneseném významu). Buďte konstruktivní, snažte se řešit vše s rozvahou, mít na vše čas, a udělat si jej pro své blízké i pro sebe.

Alkohol, cigarety, kofein a zdravá výživa – namísto alkoholu, bílé mouky a rafinovaného cukru raději sáhněte po celozrnných obilovinách, luštěninách, čerstvé zelenině, ovoci a zdravých tucích, oříšcích a semínkách.

Hýbejte se – jak máme pozitivně myslet, když posedáváme v práci, v autě a jiných dopravních prostředcích. Hýbejte se, aby se uvolnily do krve hormony štěstí – endorfiny. Choďte více pěšky, jezděte na kole, běžte si zaplavat.

holčička na trampolíně

Trampolína – tu jsme si ponechali záměrně až na konec. Toto nářadí je jedno z nejefektivnějších proti depresím a „blbé“ náladě. Zahoďte každodenní pochybnosti o sobě a splíny, které ještě podporuje sledování televizních zpráv. Nebuďme pasivními sledovači televizních programů a raději se staňme tvůrci vlastního života v pozitivním duchu. Skákání na trampolíně 244 cm perfektně uvolňuje endorfiny, zlepšuje činnost srdce a mozku, pomáhá imunitnímu a lymfatickému systému, posiluje většinu svalů v těle a hlavně dodává pozitivní energii – mění přístup k životu a pomáhá v mysli se zrodem dobrých nápadů.