Kam za kulturou v Olomouci?

Právě město Olomouc je považováno za druhou největší památkovou rezervaci u nás. Kromě toho, že zde můžete navštívit mnoho klášterů a chrámů, jsou tu i jiná místa, která určitě stojí za to alespoň jednou na vlastní oči vidět.
Pokud patříte mezi milovníky památek UNESCO, pak si rozhodně nesmíte nechat ujít sloup Nejsvětější Trojice, který se nachází na Horním náměstí. Tento sloup byl postaven už v roce 1754, kdy panovala Marie Terezie.
Určitě byste ale měli navštívit i soubor šesti barokních kašen nebo Arcidiecézní muzeum.
olomouc radnice
Rozhodně si při prohlídce tohoto překrásného města všimnete vojenských pevností, kterých je po celém městě opravdu mnoho. Tyto pevnosti byly ještě v 19. století součást opevnění.
Jestliže máte děti, pak byste určitě neměli vynechat ani zoologickou zahradu, kde můžete vidět a hlavně navštívit žraločí akvárium, vyhlídkovou věž nebo dětský lanový park, na kterém se vaše ratolesti rozhodně vyřádí.
noc v parku
Určitě byste měli navštívit i jeden z mnoha parků, mezi které můžeme zařadit například Smetanovy sady, kde byla v roce 1866 vysazená jírovcová a lipová alej nebo Bezručovy sady a rozárium, kde můžete vidět sbírku 40 tisíc keřů růží. To rozhodně musí vidět každý, kdo růže doslova miluje.
Pokud ale nejste ten typ, který rád navštěvuje historické památky nebo parky, pak rozhodně nemusíte zoufat. Každé město, stejně tak i Olomouc, má kalendář akcí, které můžete navštívit. Je jich opravdu mnoho. Jediné, co musíte udělat, je vybrat si akci, na kterou byste se rádi jeli podívat. Některé z nich jsou opravdu skvělé a neměli byste si je nechat za žádnou cenu ujít.
Právě v městě Olomouc si najde zalíbení snad úplně každý. Je to město mnoha možností. Můžete objevit a navštívit mnoho zajímavých míst, která jen tak někde na světě prostě nenajdete.
Každé město je něčím unikátní a jedinečné. Čím více měst prozkoumáte, tím více budete udiveni tím, jaké krásy se v nich vlastně ukrývají.