Krásy Afriky

Afrika je předpokládána jako místo původu všech lidoopů a lidí. Nálezy Homo sapiens jsou datovány na dobu před 200 000 lety. Tento světadíl má velmi bohaté zásoby nerostných surovin, vlastní 90% světových zásob kobaltu a platiny, 50% světových zásob zlata a dokonce 98% světových zásob chromu.
botanická zahrada
Nezapomeňme zmínit též diamanty. Afrika má také prvenství v populaci volně žijících živočichů po otevřených pláních jak masožravců, tak býložravců. Africká populace patří mezi jedny z nerychleji rostoucích, co se týče počtu. V roce 1950 africký kontinent osídlovalo 230 milionů obyvatel, v roce 2013 již 1,1 miliardy. Nejznámější český cestovatel, Jiří Vágner, zakladatel ZOO Safari ve Dvoře Králové strávil v Africe většinu svého života, jeho knihy popisující africký svět, byly přeloženy do sedmi jazyků.
Co si nenechat ujít při návštěvě Afriky ?
tučňáci v Africe
Kapské město
Kapské město je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů Afriky. Je zakončeno mysem Dobré naděje a nad městem stojí známá Stolová hora, na kterou díky turistické oblíbenosti byla vybudována lanovka. 48,3% obyvatel města tvoří míšenci evropských a asijských přistěhovalců a kolem 31% černých Afričanů s 27% obyvatel se zde domluvíte anglicky.
stolová hora
Kolem Kapského města se rozprostírá mnoho odlišných pláží. Pláže u Atlantského oceánu jsou chladné, oproti tomu pláže v zátokách mají vodu teplejší až o 12°C. Pláž „Boulders Beach“ se pyšní kolonií afrických tučňáků. V okolí Kapského města lze pozorovat delfíny. Památka zapsaná do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, Robben Island, patří také mezi turisty vyhledávané cíle. Pokud se v Kapském městě budete nacházet, určitě nezapomeňte navštívit botanickou zahradu Kirstenbosch pod Stolovou horou. Patří mezi jedny ze světově nejvýznamnějších botanických zahrad, pěstuje se zde pře 7000 druhů rostlin. Velmi populární je zde surfování, každoročně se zde pořádá i závod společnosti Red Bull.