Kde se sedací vak používá

Asi každý z nás si po náročné práci rád sedne, stejně jako jsme rádi, že nemusíme stát celý den na nohách při práci v kanceláři. Ač jsme stvořeni pro chůzi a běh na dlouhé tratě, není pochyb o tom, že dnešní společnost velmi ráda sedí. Můžeme to vidět například při jízdě hromadnou dopravou, zvlášť pokud je plno. Vidíte, jak se každý hrne k volnému sedadlu, jen aby na něj zbylo místo.nízká židle na sezení

Otázkou však je, na čem máme sedět. Zatímco obvyklé židle a křesla nikoho nepřekvapí, do módy se začínají v posledních letech dostávat i sedací vak. Jedná se o textilní pytel, naplněný rozmělněným měkkým materiálem. Obvyklé jsou například malé kuličky polystyrenu.

Jeho výhodou je velká tvarovatelnost, což znamená, že si jej každý může upravit tak, jak mu to vyhovuje. Také jsou velmi snadno přenosné a skladné, takže pokud se chcete posunout do jiné části místnosti, není to nejmenší problém. Prostě jej vezmete do ruky a odnesete na vybrané místo.

Ovšem když má takové výhody, hodí se skutečně pro každého? Nebo jsou tu situace, kdy je klasická židle či křeslo lepší?

Bohužel, ani přes veškeré své dobré vlastnosti skutečně není vhodný všude. V první řadě je tu fakt, že vytváří neformální atmosféru. Což je skvělé například pro domácnost nebo i do školky, méně už to uvítáme v kanceláři nebo v bance.

Problém je také to, že z něj nedosáhnete na stůl, možná tak maximálně na ten malý konferenční. Není tedy vhodný ani jako domácí náhrada židlí. Pokud chcete například doma pracovat nebo jíst za stolem, bez klasické židle se zkrátka neobejdete. Navíc tím, že je na zemi, může působit problémy lidem, kteří mají nemocná kolena a mají potíže se ze země zvednout.nízké otočné křeslo

Poněkud úspěšnější mohou být v nahrazení křesel. Ta se přeci jen obvykle používají k tomu, abychom se do nich zabořili a dívali se na televizi nebo si četli. Jen je třeba uvážit, jak je daná televize vysoko a případně její výšku upravit. Přesto někteří preferují klasické křeslo.

Jak vidíte, má sedací vak poměrně široké uplatnění. A věřím, se se bude postupně stále zvyšovat.