Na co se vás (ne)zeptají?

Se všemi výše zmíněnými otázkami se setkáte zaručeně pokaždé, když se obrátíte na některou naši a nejspíše nejen naši banku se žádostí o nějakou půjčku. Tyto otázky vás zaručeně neminou, stejně jako řada otázek dalších. Protože jistě chápete, že banka nemůže dát peníze jenom tak někomu. Kam by přišla, kdyby rozdávala hotovost na potkání, že? Nejprve si vás musí důkladně prověřit, než definitivně rozhodne.

okaté prasátko

A co potom? „To jsou vážně všechny peníze, které vyděláváte? Vždyť z toho musíte už i tak sotva živořit. A kdybyste z toho měli ještě splácet půjčku, to byste sotva utáhli. A navíc ta zmínka o vás v registru dlužníků! Co na tom, že je to dávná minulost a že už jste to nakonec bezezbytku splatili? Jednou jste se prostě prohřešili a kdo ví, zda byste si to nyní nezopakovali. A že si půjčujete právě proto, že nemáte žádný pořádný majetek? Vy v tom vidíte logiku? A ještě k tomu ten váš pokročilý věk!“

Závěr? „Je nám líto, ale vaší žádosti nelze vyhovět. Neberte si to nějak osobně, ale my od svých klientů přece jenom očekáváme víc.“

A žadatel tak může rázem zůstat stát jako opařený. Protože si na té žádosti dal tolik záležet! A tolik si věřil, že tu půjčku dostane! A teď taková ledová sprcha.
otevřený kufr

A co má asi dělat teď? Když ty peníze tolik potřebuje, ale banka prostě nedá? A když už tím dokládáním kdečeho promrhal tolik času a už je třeba vážně spěchat?

Ještě že stále není vše ztraceno! Ještě že je tu pořád ještě možnost mít peníze !

Stačí se obrátit na nějakou tu nebankovní finanční společnost a požádat tuto o nebankovní hypotéku.

Tady totiž člověka nezdržují zbytečnými dotazy ani požadováním stále nových a nových dokladů a potvrzení. Ba ani registry dlužníků tu neberou zase až tak úplně vážně, byť logicky i sem nahlédnou.

Stačí vlastnit nějakou tu nemovitost, jež by mohla být dána do zástavy, a hned mohou být peníze k mání. Peníze, jež lze posléze splácet i po dlouhou dobu, případně měnit výši splátek podle momentálních podmínek, tak, aby to zvládl úplně každý. Peníze, které lze použít klidně na cokoliv. Protože to je přece vaše věc, do níž vašemu nebankovnímu věřiteli vůbec nic není.