Nemocnice

Je více než jasné, že pokud je člověk zdravý, moc se nezajímá o to, jaké má a nemá práva pro přijetí do nemocnice , když jej náhodou zastihne nepříjemná nemoc. Může se totiž stát, že do nemocnice, pod kterou spadáte, nechcete a to proto, že má špatnou pověst nebo cokoliv jiného a za všech okolností chcete někam jinam. Věřte, že rozhodně nejste jediní.
kontrola tlaku
Pravda je taková, že nemocnici si můžete vybrat, jakou jen chcete. Nemocnice ale musí mít uzavřenou smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou. Je důležité se v nemocnicích vždy prokázat a to kartičkou od vaší zdravotní pojišťovny. Pokud by byl váš stav při převozu akutní a nestihli jste si kartičku vzít, lékaři vás nesmí odmítnout. Tohle platí i v případě, když u sebe nebudete mít občanský průkaz. Pokud váš stav bude akutní a bude vyžadovat péči, která je neodkladná, nesmí vás odmítnout a to dokonce v žádném zdravotnickém zařízení.
plášť lékaře
Pokud si vyberete nemocnici, pod kterou nespadáte, v případě, že nemají volná lůžka, pak vás mohou odmítnout, ale také zároveň nesmí, pokud je váš stav akutní.
Jestliže vás ve vámi vybrané nemocnici přijmou, váš ošetřující lékař bude chtít informovaný souhlas, který je v písemné formě, kde mu udělujete souhlas s postupem léčby, se kterým je povinen vás seznámit a to ještě před zahájením samotné léčby.
I když si nemocnici můžete vybrat, nesmíte zapomínat na to, že i když budete nemocní, jsou zde určité povinnosti, mezi které spadá pravidelné informování ošetřujícího lékaře o vývoji léčby, dodržování léčebného postupu apod.
lékař se zprávou
Každé zdravotnické zařízení má svůj vnitřní řád, který je potřeba dodržovat. Může se v některých bodech lišit, ale vy máte povinnost jej dodržovat.
Pokud se dostanete do situace, že vám váš ošetřující lékař navrhne léčebné postupy nebo léky, které nehradí pojišťovna, je k tomu potřeba váš souhlas, protože jste povinni tyto služby nebo léky uhradit. Jestliže částku neuhradíte, může být vymáhaná soudní cestou.