Postřehy ze stěhování v Kladně

Vysazujte dveře – neustálé otevírání a zavírání dveří je otravné a navíc riskujete jejich poškození nárazem nějakou věcí nebo vzniklým průvanem. Vysaďte je a odneste na bezpečné místo, zvláště ty se skleněnou výplní.

Bublinková fólie – většinou řešíme, zda máme dostatek kartonových krabic, ale musíte také pamatovat na výplňový materiál. Vsaďte namísto starých novin a časopisů, které zapáchají a špiní, na osvědčenou fólii s bublinkami. Je zdravotně nezávadná a perfektně chrání i velmi křehké věci.

bublinková fólie, lepicí páska a nůžky

Tam, kde fólie nestačí – když potřebujete věci v krabici utěsnit proti pohybu a vyplnit prázdný prostor, můžete využít tělíska flo-pak nebo kartonovou prostříhávanou vlnu. Dobrá fixace věcí v krabicích je klíčem k úspěchu každého stěhování.

Pružná tenká fólie – tu si opatřete včas a mějte jí doma v zásobě navinutou v roli, hodí se např. při balení chladničky, nerozebíratelného nábytku, akvária, televize, rozebraných nábytkových desek a všeho dalšího, co se nevejde do kartonových beden. Fólie je sice velmi tenká, ale když jí obalíte ve více vrstvách jakýkoli povrch, chrání jej před poškozením poměrně spolehlivě.

složené kartonové krabice

Kartonové krabice – bývají základem každého stěhování Kladno. Každou z nich si označte, abyste měli přehled, co na novém místě vybalit jako první, a co počká třeba celý týden. Pamatujte také na nosnost kartonu a na to, abyste se nedřeli jako soumaři, ideální váha každé plné krabice je cca 10 až 15 kg. Na bocích krabic si můžete vyříznout technickým nožem otvory pro snazší přenášení – uvidíte, jak taková drobnost zvedne náladu.

Máte kde zaparkovat? Ještě před třiceti, čtyřiceti lety nebylo ve městech tolik aut, že by bylo nutné řešit placená parkování v takovém rozsahu, jak je tomu dnes. Tehdy nebyl problém prostě usednout do auta a kamkoli a kdykoli zajet, vyložit věci a zas odjet. Dnes na tom může ztroskotat každý smělý plán, pamatujte na to a mějte parkovací místo zajištěné zavčasu, úředníci na odboru dopravy na vaši žádost mají spoustu času, až třicet kalendářních dnů.