U betonových plotů může být těžší než jejich výstavba, vybrat ideální vzhled

Betonové ploty dnes rostou jako houby po dešti a staví se hlavně kvůli zajištění soukromí před lidmi zvenčí. Jde o stavebnicové systémy s tenkými deskami, které nezaberou mnoho prostoru na zahradní parcele, a staví se poměrně rychle. Za víkend máte většinu objektu za plotem, stačí jen dobře vyměřit svislé sloupky, ukotvit je do země, a pak už jen mezi ně zasouvat jednu desku za druhou.

kočka na plotě

Samotná výstavba však není tak náročná, jako volba toho optimálního vzhledu. Betonových plotů se totiž vyrábí celá řada, v mnoha barvách a vzorech, a tak vám může výběr toho „správného“ připadat poněkud nesnadný.

Bílá barva fasády – zateplení domovní fasády nabízí využít možnosti sáhnout po některé z pastelových barev, případně jemných, nepříliš křiklavých odstínů okrové, zelené, žluté či šedé. Výsledkem jsou pak pestrobarevná sídliště nebo kolonie rodinných domů, kde to sice hraje všemi barvami, ale připadáte si jako v lunaparku. Schází tomu vyšší koncepce a v tomto směru by nám možná prospěl vzor středomořských států, jako je Itálie a Španělsko či Portugalsko. Tam se velmi často kombinují barvy zelená s bílou a výsledek je fascinující. Bílá navíc dokonale odráží světlo, působí svěžím dojmem a hlavně k ní lze sladit jakoukoli barvu oplocení.

ruce za plotem

K bílé barvě zkrátka jednoduše vyberete jakýkoli betonový plot, ať už se jedná po pouhé desky a sloupky, třeba v neutrální šedé barvě, nebo v barvě krémové či červenohnědé. Bílá se opět vrací do popředí zájmu hlavně u maleb bytového jádra, a pokud najdete odvahu dopřát si bílou barvu i na vnější fasádě, bude váš betonový plot působit mnohem lépe právě proto, že jste si zvolili ostrý kontrast.

Barevná fasáda – složitější situace nasává vždy u barevných fasád Zvláště tehdy, pokusíte-li se sladit odstín plotu s odstínem fasádním. Pokud není téměř identický, a je pouze přibližně barevně shodný, výsledek pak nevypadá pěkně. Více vynikne opět kontrast, a to buď v jedné barvě odstín světlý s odstínem tmavým, anebo zcela odlišné barvy, jako je kombinace krémové a šedé, nebo šedé s hnědou či červeno hnědou.