Vánoční výzdoba exteriéru a interiéru

Vánoce jsou skoro za dveřmi a když opomeneme, co všechno nás ještě čeká kromě výběru a nakupování vánočních dárků pro naše blízké, tak se nám z toho může roztočit i hlava – pokud si však nestanovíme nějaký harmonogram! 24. prosinec je krásný svátek, který zahrnuje spoustu možností a pro kutily dekorací i spoustu radosti, jak se na tento den připravit a jak ho udělat ještě barvitějším a kýčovitějším. Čím ale začít? Je toho spoustu.
ozdobičky na větvičce
· OSVĚTLENÍ
Osvětlení je důležité. Pokud se budeme bavit o osvětlení domu, tedy exteriérní části, je velmi důležité, aby na krabičce se svíčkami opravdu psalo do exteriéru. Svíčky, které jinak používáte uvnitř domu či bytu by venku opravdu nevydržely. Nejčastěji se osvětlují rámy oken, rámy dveří nebo kolem okapu podél střechy. Také dost záleží na tom, jak moc jste kreativní a jaké máte finanční možnosti. Svíčky do exteriéru jsou o něco dražší a pokud máte velký dům, pak si tu možnost raději nejdříve promyslete.
plný stůl
· DEKORACE
Tak s dekorací si lze opravdu pohrát. Pokud máte tvořivé ručičky a baví Vás to, tak to máte nejlepší. Ušetříte a navíc výrobky po domácku vyrobené jsou nejkrásnější, protože jsou vyráběné s láskou. Zdobit se dá opravdu všechno. Girlandy jsou vhodné jak na dům zvenčí, tak i uvnitř domu a to např. kolem zábradlí u schodů, kolem krbu nebo kolem rámů u dveří. A hlavním zdobícím prvkem je přece strom. Ať už se jedná o živý smrk nebo jen umělou imitaci, je třeba strom ozdobit. Tato činnost se často přenechává dětem, protože se na tom nedá nic zkazit a hlavně jsou děti šťastné, když se zdobení vánočního stromečku mohou účastnit.
· VŮNĚ VÁNOC
A v neposlední řadě je tu další důležitý prvek Vánoc a tím je její vůně. Za čím? Ano, odpověděli jste správně – je to vánoční cukroví. S touto vůní už si opravdu můžete říct, že jsou Vánoce tady. Není nic příjemnějšího, než když ucítíte první vůni vánočního cukroví.