Proč by vám instalatér z Ostravy doporučil topit podlahou

Instalatér z Ostravy i z jiného města by vám doporučil topení v podlaze z několika důvodů.

Krbová vložka

Topná soustava v podlaze je připojitelná i ke krbové vložce. Jinými slovy, zatopíte v krbu dřevem a teplo se vám může rozšířit i do nejvzdálenějších koutů vaší nemovitosti. Nemusíte mít pět krbů, abyste vyhřáli celý obytný prostor, jak tomu bývalo například na středověkých šlechtických sídlech, kdy byla k dispozici v každé velké místnosti kachlová kamna. A vytápět domy dřevem je dnes velký hit, už jen proto, že ceny zemního plynu jsou pro mnohé z nás neúnosné, a vyplatí se přejít z plynového kotle na nejlevnější topnou surovinu – dřevo.

krb v místnosti

Palivové dřevo má ještě jednu podstatnou výhodu – jestliže se vám nepodaří z finančních či jiných důvodů včas opatřit dřevo na topení, stále je možnost vyrazit do lesa na sběr šišek či spadaných větví a suchých stromů, nic takového si nemůžete dopřát ani u zemního plynu, ani u uhlí, koksu či uhelných briket. Jistou možností levnějšího vytápění je i tepelné čerpadlo, ale jeho pořizovací cena je vysoká a navíc jste plně závislí na elektrické energii, což u dřeva odpadá.

ventily topení

Není teplo jako teplo

Kdo z vás se někdy prošel v zimě bosou nohou bez ponožek po teplé podlaze, zřejmě si přál něco podobného zažívat znovu a znovu. Mimochodem, víte, že chodidla jsou nejcitlivějším místem na těle, a že se právě zde, což není náhoda, provádí ty nejúčinnější masáže – reflexní terapie? Jestliže si dopřejete maximální pocitový komfort na chodidla, je to perfektní pomocník proti stresu, depresivním náladám a zároveň to má léčivý efekt i na vaše zažívání, imunitní systém a nervovou soustavu.

Někteří moudří lidé tvrdí, že chodidla jsou branou do duše, a že se z nich dají i diagnostikovat zdravotní problémy, psychické bloky a některé defekty vnitřních orgánů, a že právě kombinace tepla a bosonohé chůze, což právě umožňuje topení v podlaze, je tím nejlepším lékem.

5/5 - (2 votes)